MIJN ONTWERP #68: Het budget was op, de hal nog niet af

Renske, @dehuiswijfjes 

 

Renske (33) en haar vriend Guus ruilden begin dit jaar hun rijtjeswoning in Nijmegen in voor een houten schuurwoning in een klein dorp vlakbij. De complete benedenverdieping ging op de schop. Alleen viel dat duurder uit dan gedacht, en juist die ene plek waar ze een groot meubel wilden, onder de trap, was nog leeg. Maatwerk paste niet meer in het budget. Kant-en-klaar bestond niet in de juiste maat. Dus werd het de derde route. 

Kat Saar op maatkussens in de hal


Alles nieuw, behalve de hal 

"Begin dit jaar zijn we samen met kat Saar en hond Joes verhuisd. We hebben de complete benedenverdieping een make-over gegeven: nieuwe keuken, nieuwe vloer, nieuwe taatsdeuren, alles geverfd. Dat viel duurder uit dan verwacht, waardoor het budget een beetje op was. Maar we wilden nog wel graag een groot halmeubel onder de trap. Maatwerk lag buiten het budget, en kant-en-klaar konden we niet vinden wat we zochten met de juiste afmetingen." 

Op Instagram zag ze bij andere interieuraccounts hoe je met IKEA-onderdelen toch iets kunt maken dat op maatwerk lijkt. Zo kwamen ze bij de Besta uit. 


Twee Besta's en vier lades 

"We hebben twee IKEA Besta-kasten gebruikt van 120 bij 42 bij 38 centimeter, en kozen ervoor om met lades te werken. In totaal dus vier lades van 60 bij 25 bij 40 centimeter." 

Dat besluit voor lades bepaalt hoe de hal nu werkt. "Het is heerlijk dat we schoenen en inmiddels ook wat winterjassen hier uit het zicht kunnen opbergen." 


halbankje met maatkussen Ikea besta hack


Schuren, primen, lakken, en dan nog eens 

Renske en Guus kozen ervoor om alles eerst los af te werken en pas daarna in elkaar te zetten. Dat bleek meer werk dan de filmpjes doen vermoeden. 

"We hebben alle onderdelen eerst apart geschuurd, geprimed en gelakt voordat we alles in elkaar zetten. Bij andere interieuraccounts lijkt het allemaal zo makkelijk te gaan, maar het heeft ons uiteindelijk best veel tijd gekost. We hebben alles drie keer geschuurd, twee keer geprimed en uiteindelijk twee keer gelakt. Kortom: IKEA-materiaal, in ieder geval de Besta, is best een uitdaging om goed te bewerken." 

Het klussen viel ook nog eens midden in de hitte. "Extra leuk feitje: we zijn zo'n beetje op de warmste dagen van afgelopen zomer aan de slag gegaan. Dat was pittig, maar één voordeel: alles was razendsnel droog en kon drie dagen door de hele tuin verspreid blijven liggen." 


halbank IKEA Besta


Een patroontje in een beige huis 

Toen was het tijd voor het in elkaar zetten en stylen. Renske wist meteen wat ze op de bank wilde: een kussen met een patroontje, in een huis dat verder colourdrenched is in beige, bruin en groen. 

"Ik had jullie kussens al vaker voorbij zien komen bij anderen, dus ik trok de stoute schoenen aan en stuurde jullie een berichtje." 

De nieuwe Linnenlook stof Pino Naturel sprak haar direct aan. "Ik ontving snel de staaltjes thuis en ja, dit was precies wat we zochten qua kleuren én motief." 

Het zitkussen werd 190 bij 42 bij 5 centimeter, en dus bewust niet zo breed als het meubel. "Door het kussen niet over de volledige breedte van het meubel te doen, hebben we ook nog plek voor een schaal voor onze sleutels en troepjes." 

De keuze voor de vulling en de afwerking liet ze aan ons over. "Dat heeft super uitgepakt, lekker stevig. We kregen er zelfs nog een leuk sierkussen bij van 60 bij 45 centimeter, in dezelfde stof." 


stofstalen voor maatkussens pino naturel en taupe


Saar zit er het vaakst 

"Zowel online via Instagram als wanneer mensen bij ons thuis komen, krijgen we nog altijd hele leuke reacties op het halmeubel. En vooral dat het kussen ook zo perfect past bij de kleuren van de hal." 

De vaste gebruiker van de bank is niet Renske en ook niet Guus. "Stiekem maakt onze kat Saar nog het meeste gebruik van de zitplek. En, voor ons heel belangrijk: de stof is tot op heden prima bestand tegen haar krabgrage pootjes." 


Wat ze anders zou doen 

"Een laatste tip voor mensen die ook aan de slag willen met IKEA-onderdelen: breng op het einde nog een blanke lak aan om de verf wat te bestendigen. Dat hebben wij niet gedaan, en we zien hier en daar helaas al wat vlekjes ontstaan." 

 

 

← Alle artikelenMeer in Mijn Ontwerp

Reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Laat een reactie achter